Ana Sayfa / Ürünler / DÜVE YEMİ
DÜVE YEMİ
Altı aylık yaştan tohumlamaya kadar ki genç dişi dana ve düvelerin istenen canlı ağırlığa zamanında gelmelerini sağlamak için gerekli olan vitamin, mineral ve diğer besin maddelerinin tümünü temin eden ve yüksek kaliteli tahıllar ve oldukça iyi sindirilebilen tamamı doğal protein kaynakları kullanılarak hazırlanmış karma düve yemi.

TANIMI: Altı aylık yaştan tohumlamaya kadar ki genç dişi dana ve düvelerin istenen canlı ağırlığa zamanında gelmelerini sağlamak için gerekli olan vitamin, mineral ve diğer besin maddelerinin tümünü temin eden ve yüksek kaliteli tahıllar ve oldukça iyi sindirilebilen tamamı doğal protein kaynakları kullanılarak hazırlanmış karma düve yemi.

7. aydan sonra  Düve Yeminden her 100 kg. canlı ağırlığa(C.A.) 1 kg.+1 kg.(%1+1) verilir.

7.aydan tohumlamaya kadar olan ve gebe olmayan düveler günde 810-900gr C.A. kazanmalı, toplam C.A. yaklaşık 350kg. olmalı.

Yemlemede yemden yeme geçişe önem verilmeli ve en az 4-5 gün eski yem ile yeni yem karıştırılmalıdır. (Aynı firmanın yemi olsa dahi)

Hayvanların önlerinde her zaman taze, temiz ve serin su bulundurulmalı veya günde en az 3 kez su içebilecekleri imkan yaratılmalıdır. Su içilecek öğün sayısı sıcak havalarda daha da arttırılmalıdır.

Dengeli verildiğinde, 6 aylıktan tohumlamaya kadar meme gelişiminin düzenli gelişmesine yardım eder.

Düvelerin uygun zamanda ilk kızgınlığa gelmeleri için gerekli dengeli büyümeyi sağlar.

Dengeli verildiğinde, 6 aylıktan tohumlamaya kadar meme gelişiminin düzenli gelişmesine yardım eder.