Ana Sayfa/ Kurumsal / Hakkımızda
Hakkımızda
1961 yılında endüstri devriminin etkili olduğu zamanlarda kurulan fabrikamız, Cumhuriyet döneminde kurulan ilk Yem Fabrikalarından olup 56 yıllık tecrübesiyle üretimine devam etmektedir.

Bu tecrübeyle çiftçiye, hayvancılık sektörüne ve ülke ekonomisine katkıda bulunan nadir firmalardan biridir. 2008 yılının Mayıs ayında MSM  A.Ş. bünyesine katılan ESYEM sürekli yükselen kaliteyle, müşteri ihtiyaçları doğrultusunda yem üretimini ilke edinmiş, iç ve dış pazarda öncü ve örnek firma olmayı hedeflemiştir.

ESYEM yüksek kaliteli ürünlerini, saatte 30 ton kapasiteye sahip Kütahya yolu 5.km de bulunan 25 dönümlük araziye inşa edilmiş tesisinde üretmektedir.

2009 yılında Türkiye'nin ilk pelet formda Güvercin Yem'ini üreten ESYEM ; rasyon,yapı ve kullanım açısından Türkiye'de bugüne kadar kullanılmamış bir ürünü pazara sunmuştur. Güvercin Yem'leri kendine ait patentle ve tescille üretilmektedir. Rakiplerinin önünde Türkiye'nin bilinir markası olmanın grurunu yaşamaktadır.

2012 yılında All World Network ile TOBB'un öncülüğünde ,TEPAV'ın desteğiyle 'Türkiye 100 Projesi'inde yüzde 170 büyüme hızıyla en hızlı büyüyen 51. şirket ödülünü almıştır. 

ESYEM fabrikasında büyükbaş, küçükbaş, kanatlı ve güvercin yemleri, kendine özgü üretim şeması ve teknolojisi ile Ar-Ge ve satınalma birimlerinden alınan veriler kullanılarak geliştirilmiş özel yemler, bilgisayar kontrollü ve konusunda uzman kişiler tarafından hazırlanan rasyonlar ile üretilmektedir. Üretilen yemler ağırlıklı olarak pelet formunda olup isteğe bağlı olarak toz yem ve dökme yem de üretilmektedir. Ayrıce bazı çiftliklerin kendi kaba yem ve verim  profillerine göre özel yemler de üretilmektedir. Tüm ürünler laboratuvarlarda test edilerek son tüketiciyi tatmin edecek kalitede ve rekabet edilebilir fiyatlarla ulaşmaktadır.

 2016 yılından itibaren sektörel tecrübesi, yılların deneyimi ve gelen talepler doğrultusunda PUPAMAMA markası altında pet grubu üretimine yeni ürünler ekleyen ESYEM; kedi maması, köpek maması, papağan pelet yemi, kanarya ve muhabbet kuşu maması, yavru güvercin maması, tavşan ve hamster yemi ile ürün gamını arttırmıştır.
www.pupamama.com