Ana Sayfa / Ürünler / BESİ BİTİRME YEMİ 13-2800
BESİ BİTİRME YEMİ 13-2800
Besi sığırlarında besinin son dönemlerine girildiğinde (son 2-3 ay) metabolik ve hormonal nedenlerden dolayı enerji ihtiyacı süratle artar. Artan enerji ihtiyacının karşılanması gerekmektedir.

TANIMI: Besi sığırlarında besinin son dönemlerine girildiğinde (son 2-3 ay) metabolik ve hormonal nedenlerden dolayı enerji ihtiyacı süratle artar. Artan enerji ihtiyacının karşılanması gerekmektedir. Karşılanmaması durumunda canlı ağırlık kazancı düşmeye başlar. Canlı ağırlık kazancını eski seviyesinde tutabilmek veya daha da arttırabilmek için bu dönemde yüksek enerjili besi yemleri kullanılmalıdır. ESYEM BESİ BİTİR besi yemi bu amaca hizmet edecek biçimde hazırlanmış yüksek enerjili bir bitirme yemidir.

BESİ BİTİRME  YEMİ yoğun besiye alınan besi sığırlarına serbest biçimde (yiyebildiği kadar) tüketime sunulmalıdır. Kaba yem olarak her gün 2 – 2.5 kg kadar  saman ya da kuru ot verilmelidir.

Besi döneminin son 2 veya 3 ayına giren besi sığırlarının beslenmesinde kullanılır. Dışarıdan ilave tahıl ürünleri vermeye gerek yoktur.