Ana Sayfa / Ürünler / SÜT YEMİ ES28 19-2800
SÜT YEMİ ES28 19-2800
ESYEM Süt Yeminin üretilme sebebi, bu ekonomik kayıpların ortadan kaldırılması ve işletmelerin karlılığının artırılmasına yöneliktir.

TANIMI: ESYEM  Süt Yeminin üretilme sebebi, bu ekonomik kayıpların ortadan kaldırılması ve işletmelerin karlılığının artırılmasına yöneliktir.

ESYEM  Süt Yemi; yoğun saha çalışmaları ve ARGE laboratuvarında  uzun süren bilimsel araştırmalar sonucunda, beslemeye bağlı döl verimi problemlerini sonlandırmak üzere ve süt verimi orta düzeylerde günlük 30-35 kg süt veren hayvanlar için  geliştirilmiş özel bir süt yemidir.

  • Doğum öncesi yirminci günden başlanarak sağım döneminin ilk 100 gününde kullanılabilir.  Sağım döneminde verilecek yem miktarı, süt verimine göre düzenlenmelidir. Mısır silajı, yonca, fiğ ve çayır kuru otu gibi kaliteli kaba yemlerin ilk 100 günlük sağım döneminde kullanılması son derece faydalıdır.
  • ESYEM Süt Yemi toplam karma rasyon içerisine katılmıyorsa günde en az 3 eşit öğünde verilmelidir.
  • Sağım döneminde bir başka süt yeminden ESYEM  Süt Yemine ani geçilmemeli,7  günlük geçiş programı uygulanmalıdır.

ESYEM  19-2800   yüksek süt verimi olan sağmal ineklerde tüm sağım dönemi boyunca kullanılabilecek bir süt yemidir. Ortalama günlük  30-35 kg süt veren hayvanlar için idealdir.Tüm besin madde ihtiyaçlarını karşılar ve hayvanların zayıflamasını engeller.