Ana Sayfa / Ürünler / SÜT YEMİ ES26 18-2600
SÜT YEMİ ES26 18-2600
ESYEM Süt Yeminin üretilme sebebi, bu ekonomik kayıpların ortadan kaldırılması ve işletmelerin karlılığının artırılmasına yöneliktir.

 TANIMI: ESYEM  Süt Yeminin üretilme sebebi, bu ekonomik kayıpların ortadan kaldırılması ve işletmelerin karlılığının artırılmasına yöneliktir.

ESYEM  Süt Yemi; yoğun saha çalışmaları ve ARGE laboratuvarında  uzun süren bilimsel araştırmalar     sonucunda, beslemeye bağlı döl verimi problemlerini sonlandırmak üzere ve süt verimi orta düzeylerde günlük 15-20 kg süt veren hayvanlar için  geliştirilmiş özel bir süt yemidir.

  • Doğum öncesi yirminci günden başlanarak sağım döneminin ilk 70 gününde kullanılabilir. Kuru dönemin son haftasına gelindiğinde verilecek ESYEM Süt Yemi miktarı günlük 5 kg’a getirilir.  Sağım döneminde verilecek yem miktarı, süt verimine göre düzenlenmelidir. Mısır silajı, yonca, fiğ ve çayır kuru otu gibi kaliteli kaba yemlerin ilk 70 günlük sağım döneminde kullanılması son derece faydalıdır.
  • ESYEM Süt Yemi toplam karma rasyon içerisine katılmıyorsa günde en az 3 eşit öğünde verilmelidir.

ESYEM ES26 18-2600  düşük  ve orta verimli sağmal ineklerde tüm sağım dönemi boyunca kullanılabilecek bir süt yemidir. Ortalama  15-20 kg süt veren hayvanlar için idealdir.