Ana Sayfa / Ürünler / BUZAĞI BÜYÜTME YEMİ 17-2600
BUZAĞI BÜYÜTME YEMİ 17-2600
Yüksek kaliteli tahıllar ve oldukça iyi sindirilebilen tamamı doğal protein kaynakları kullanılarak hazırlanmış ve 3 aylık yaştan 6 aylık yaşa kadar ki genç buzağıların kullanması için hazırlanan karma büyütme yemidir. Genç buzağılar için önemli olan vitamin ve mineraller dahil bütün gerekli besin maddelerini temin eder.

TANIMI: Yüksek kaliteli tahıllar ve oldukça iyi sindirilebilen tamamı doğal protein kaynakları kullanılarak hazırlanmış ve 3 aylık yaştan 6 aylık yaşa kadar ki genç buzağıların kullanması için hazırlanan karma büyütme yemidir.

11-12. haftadan sonra  Buzağı Büyütme yeminden her 100 kg canlı ağırlığa(C.A.) 1 kg.+1 kg.(%1+1) ver.Buzağılar 3-6 ay arası günde 720-810gr C.A. kazanmalı .

 Çünkü bu aralıkta meme bezleri gelişmekte olduğundan fazla beslemede meme bezleri yağlanmakta ve süt verim kapasitesi düşmektedir.

Yemlemede yemden yeme geçişe önem verilmeli ve en az 4-5 gün eski yem ile yeni yem karıştırılmalıdır. (Aynı firmanın yemi olsa dahi).

Sağlıklı ve hızlı gelişimi sağlama ve en uygun besleme için gerekli besin maddelerini dengeli oranlarda temin eder. Buzağıların 6.aylık olana kadar kulanması önerilir.